Емалювання ванни
Під емалюванням прийнято розглядати один з найпоширеніших методів реставрації ванн. Це чудове рішення для тих, хто бажає відновити пошкоджену поверхню ванни, але за максимально вигідною ціною. Використовуючи метод емалювання ванни, майстри компанії «Ванна Сервіс» допоможуть відреставрувати такі поверхні:
- акрилові;
- чавунні;
- сталеві.
Заміна пошкодженої ванни – це не лише зайві витрати на покупку нової конструкції, але й додаткові витрати на плитку, яка може бути пошкоджена внаслідок демонтажу ванни.
Найпопулярніші причини емалювання металевих ванн:
- Ванна заплямована або була оброблена всілякими хімічними засобами, що стали причиною пошкоджень поверхні – груба, пориста поверхня, яка не піддається очищенню.
- Внаслідок падіння предметів з висоти на ванні утворилися сколи, подряпини, потертості.
- Власник бажає змінити колір ванни «під інтер’єр».
- Природне зношування поверхні ванни, яка потребує термінового ремонту.
Також, причиною може стати витік води з крану, який здійснювався протягом тривалого часу. Це спричинило утворення «ямок», канавок, жовтої поверхні на певній ділянці.
Етапи та переваги емалювання ванни
З часом навіть найякісніша ванна перестає тішити своїм блиском, ідеально рівною поверхнею з глянцевим ефектом. Подряпини істотно впливають на зовнішній вигляд ванни, а тому не обійтися без емалювання – фарбування, процес відновлення емалієвого шару.
Відзначають кілька важливих етапів такого відновлення:
- Відбувається обов’язкове зачищення пошкодженої поверхні із застосуванням спеціального набору інструментів.
- Здійснюється знежирення поверхні.
- Поверхня ванни піддається процедурі термосушіння.
- Шпаклювання всіх сколів, що утворилися, грунтовка поверхні.
- Завершальним етапом є нанесення рідкої емалі в кілька шарів для досягнення ідеально рівного та якісного шару.
Серед переваг даного методу відзначають демократичну вартість та можливість обрати будь-який колір з урахуванням стилю інтер’єру ванної кімнати та решти предметів меблів. При нагріванні емаль вважається абсолютно нешкідливим та нетоксичним матеріалом – вона не виділяє жодних небезпечних речовин в атмосферу.
Роботи з реставрації в середньому займають близько 2-3 годин, а для повноцінного висихання обробленої поверхні знадобиться близько 24-48 годин. Точний час вказує майстер, посилаючись на матеріали для відновлення та враховуючи ступінь пошкодження поверхні.